Адвоката з Гонконгу засудили до 15 місяців ув’язнення за публікації у соціальних мережах

Адвоката з Гонконгу засудили до 15 місяців ув’язнення за використання соціальних мереж для підбурювання людей відвідати заборонені заходи, присвячені розгону Тяньаньмень в 1989 році.

Про це пише NIKKEI ASIA.

Минулого року влада вдруге поспіль заборонила щорічний міський меморіал 4 червня щодо студентів-мітингувальників материкового Китаю, які були вбиті в результаті насильства. Поліція посилалася на стурбованість щодо COVID-19, тоді як критики стверджували, що це була частина ширшої кампанії з придушення спогадів про цю подію.

36-річну Чоу Ханг-тунг, яка представляла себе в суді, звинуватили в підбурюванні у зв’язку з двома статтями, опублікованими у Facebook і в місцевій газеті напередодні дня пам’яті.

У газетній статті, у заголовку якої говорилося, що жителі Гонконгу «наполегливо говорять правду», вона закінчила, написавши: «О 20:00 я сподіваюся побачити ваші свічки», не вказавши, де саме.

На свій захист Чоу стверджувала, що стаття закликала запалювати свічки де завгодно. Вона додала, що затримання обмежило її свободу слова.

Але суддя Емі Чан у своєму рішенні сказала, що дії Чоу були «прораховані та сплановані, і що вона була сповнена рішучості привернути якомога більше уваги громадськості, вплинути та залишити глибоке враження на інших людей».

Чоу вже відбуває 12-місячний термін після того, як минулого року її визнали винною разом із сімома іншими активістами, включаючи медіа-магната Джиммі Лая, за аналогічні звинувачення у відвідуванні та підбурюванні інших до несанкціонованих заходів у 2020 році.

Магістрат заявив, що 15 місяців нового терміну позбавлення волі буде відбуватися після її нинішнього терміну, що становить 22 місяці. Суддя зазначила, що підсудна намагалася «відвернути увагу та заперечити факти» у своїх свідченнях.

Перед тим як бути засудженою, Чоу зачитала свідчення сімей жертв, убитих 32 роки тому. Її зупинив магістрат, який сказав, що суд не дозволяє висловлювати політичні погляди.

«Суд має почути голоси, які режим хоче поховати цією справою», — заявила Чоу, перш ніж її перервали.

Влада Гонконгу веде агресивну кампанію, щоб заглушити пам’ять про Тяньаньмень з тих пір, як Пекін ввів у 2020 році закон про національну безпеку міста.

Гонконгський альянс на підтримку патріотичних демократичних рухів, група, яка очолювала заходи пам’яті, розпалася минулого року після арешту її лідерів. Влада заморозила активи на суму 2,2 мільйона гонконгських доларів ($282 тис.) після рейду виставки 4 червня. Лідерів, у тому числі Чоу, також звинувачують у підбурюванні до підриву держави відповідно до закону про безпеку.