Адвокатів Костенка, Бутиріна та помічника адвоката Садошенка звинувачують у підкупах судді Київського районного суду Полтави та судді Полтавського апеляційного суду

20 квітня 2023 року прокурор Спеціальної антикорупційної прокуратури за матеріалами досудового розслідування Національного антикорупційного бюро України скерував до суду обвинувальний акт стосовно юриста та двох його спільників – адвокатів, яких викрили на спробі підкупу судді Київського районного суду м. Полтави та судді Полтавського апеляційного суду.

Про це повідомляє САП.

За версією слідства, громадянин звернувся до юриста, який позиціонував себе помічником адвоката, за правовою допомогою у зв’язку з притягненням до адміністративної відповідальності за водіння в нетверезому стані. Проте замість надання юридичної допомоги, правник схилив громадянина «вирішити» це питання із суддею Київського районного суду міста Полтава за «винагороду», залучивши для цього свого знайомого адвоката. Попри намагання зловмисників, їм так і не вдалось надати неправомірну вигоду, натомість суд визнав громадянина винуватим у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП.

Тоді вказані особи пообіцяли «скасувати» це рішення в апеляційному порядку за 1,8 тис. дол. США, залучивши до вчинення злочину ще одного адвоката.

Осіб було викрито після передачі другої частини коштів – 1,5 тис. доларів США.

Дії юриста кваліфіковано за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України, одного адвоката – за ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 та ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України, іншого адвоката – за ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 3 ст. 369 КК України.

Досудове розслідування здійснювалось детективами НАБУ спільно з ДСР в Полтавській області за процесуального керівництва прокурорів САП.

А на 24 квітня у Вищому антикорупційному суді призначено розгляд справи по суті щодо двох полтавських адвокатів та юриста, які намагалися підкупити місцевих суддів — у наданні неправомірної вигоди обвинувачують адвокатів Костенка та Бутиріна, а також помічника Садошенка.