Адвокатські об’єднання зможуть самі звертатися до ЄРАУ для виключення інформації про членство в них звільнених адвокатів: рішення РАУ

Рада адвокатів України внесла зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру адвокатів України і передбачила, що за наявності документального підтвердження за зверненням представників адвокатського об’єднання, до ЄРАУ може вноситися інформація про припинення членства адвокатів в адвокатських об’єднання.

Відповідні зміни були ухвалені на засіданні РАУ.

За словами заступника голови НААУ та РАУ Валентина Гвоздія, потреба таких змін обумовлена тим, що нерідко адвокати самостійно не подають зміни до ЄРАУ про припинення членства в адвокатських об’єднаннях, що може створювати потенційні ризики для цих об’єднань.

«Наприклад, члена адвокатського об’єднання або виключили, або він сам вийшов з цього об’єднання, але в ЄРАУ такі зміни не подав. І адвокатське об’єднання, наприклад, не бажає, щоб ця особа в реєстрі була зазначена як член цього об’єднання. В нас є такі окремі кричущі випадки, коли окремі особи переходять грань етики», – пояснив він.

Валентин Гвоздій нагадав, що згідно положення про ведення ЄРАУ, тільки сам адвокат може подавати зміни про себе до ЄРАУ. Тому раніше вплинути на цю ситуацію було неможливо, попри те що за такі порушення передбачена відповідальність.

Така сама ситуація складалася і у випадках зміни інформації про роботу адвокатів в органах адвокатського самоврядування.

«Тому ми передбачили, що такі очевидні речі, як факт припинення членства в об’єднанні, за наявності документального підтвердження може змінювати в ЄРАУ. Наприклад, керівник адвокатського об’єднання звертається, каже: ось протокол, ця особа вже не є членом нашого об’єднання, будь ласка, приберіть з реєстру цю інформацію», – повідомив Валентин Гвоздій.

При цьому залишається відповідальність за те, що сам адвокат вчасно не подав відповідну інформацію до ЄРАУ

Також РАУ передбачила можливість подавати документи до ЄРАУ в електронному вигляді, скріплені електронним цифровим підписом.