Адвокати не підтримують проект постанови “Про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”

Комітету з транспортного права НААУ здійснив правовий аналіз проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту» і дійшов висновку, що цей проект порушує принципи послідовності державної регуляторної політики та свободи договору між автостанцією і перевізником.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

У пояснювальній записці до проекту йдеться про те, що його реалізація сприятиме підвищенню стандартів безпеки та комфорту на автомобільному транспорті, дозволить забезпечити баланс інтересів держави та суб’єктів господарювання, що надають послуги з перевезення пасажирів на автомобільному транспорті та автостанційного обслуговування.

Проте, аналізуючи проект, НААУ дійшла висновку, що запропоновані зміни жодним чином не сприяють підвищенню стандартів безпеки та комфорту на автомобільному транспорті.

На думку НААУ, держава не може втручатись у свободу договору між суб’єктами господарювання, якими є автостанції та перевізники.

Запропоновані зміни можуть призвести до закриття автостанцій у малих містах, підвищення цін на послуги, які надає автостанція, зниження якості надаваних послуг через зменшення їх кількості, а в довгостроковій перспективі – недовіри громадян і суб’єктів господарювання до держави через непослідовність регуляторної політики. З огляду на це НААУ рекомендує зняти проект з розгляду.

До опрацювання проекту постанови КМУ також долучився Голова Комітету з адміністративного права та процесу НААУ Юрій Бауман.

Більш детально з правовою позицією НААУ можна ознайомитися за посиланням.