Адвокати під час воєнного стану, які виїжджають на слідчі дії та обшуки, можуть одягати іменні футболки для швидкої ідентифікації: НААУ

Українські адвокати можуть носити іменні футболки, щоб ідентифікувати себе під час слідчих дій.

Про це повідомляють Українські новини з посиланням на прес-службу Національної асоціації адвокатів України.

Адвокатська спільнота  запропонувала своїм колегам, які виїжджають на слідчі дії та обшуки одягати іменні футболки для швидкої ідентифікації.

У прес-службі зазначають, що у воєнний час це має сенс, тому що адвокати працюють на першій лінії, не завжди у безпечних умовах та разом з іншими процесуальними особами.

“Саме зараз така ідентифікація може допомогти нашим колегам. У когось написано НАБУ, ДБР, а у нас “Адвокат” та прізвище. Тобто, будь-яка особа може відразу ідентифікувати тебе як адвоката. Але це не зобов’язання, особистий вибір та бажання кожного”,  – розповіли у прес-службі.

В НААУ також зазначили, що іменні футболки – це особиста фінансова ініціатива адвокатів, кошти асоціації на її втілення не витрачались.

НААУ запропонує адвокатам, які мають бажання придбати ідентифікуючі нашивки, замовити їх через офіційний сайт, а отримані від їх продажу кошти будуть спрямовані на благодійність, зокрема, на допомогу адвокатам, які постраждали від військових дій.

Частина адвокатів вже продемонстрували єдність адвокатури та відвідали у іменних футболках засідання Ради адвокатів України, яке відбулося 5-6 вересня.