Адвокати у суді заявили про втручання в особисте життя Князєва та чисельні порушення з боку правоохоронців

Вищий антикорупційний суд 11 грудня надав стороні захисту колишнього голови Верховного Суду Всеволода Князєва доступ на 60 діб до відомостей Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Про це стало відомо із трансляції судового засідання, інформує Суспільне.

Адвокат Олександр Готін просив суд надати доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки, за його словами, в ході ознайомлення з повними відомостями ЄРДР, доступ до якого суд вперше надав у вересні, адвокати виявили нові можливі процесуальні порушення.

“Сторона захисту виявила недоліки, які дають підстави стверджувати, що до суду пішов обвинувальний акт за провадженням, яке продовжують розслідувати. У витягу з ЄРДР були виявлені “закриті” вкладки. До суду пішов епізод із номером 202, зі складу якого було висунуто підозру. А епізод 205, який стосується виділення провадження — було доєднано до іншої справи. Тому і закриті відповідні вкладки”, – сказав захисник Готін.

“Ми переконані, що ця прикра помилка прокурора призвела до того, що є провадження з номером, яке одночасно і розслідують, і завершили розслідування. Щоб це остаточно вирішити, ми просимо суд надати тимчасовий повний доступ до провадження 205“, – сказав адвокат Іван Староста.

Запрошений представник Офісу генпрокурора Володимир Лукіянчук, у залі суду пояснив, що надати повний доступ адвокатам — технічно неможливо. За його словами, кілька епізодів із різними номерами, які розслідували стосовно Князєва, обʼєднали в одне провадження, якому присвоїли спільний номер.

Як пояснив суддям представник ОГПУ, коли 205 провадження об’єдналося із 202, 205-го не стало, залишилось тільки 202.

“Під час об’єднання всіх цих епізодів всім присвоюється спільний номер провадження. В системі воно буде мати окремі вкладки і не буде доступу, але буде мати спільний номер. Але коли один із епізодів виділяють, то цьому епізоду присвоюють новий порядковий номер. Те, що просить захист, воно технічно не виконуване”, — заявив і прокурор.

Адвокати заперечили. Вони заявили, що після обʼєднання мала би залишитися дата вчинення злочину — 1 травня. Але вона змінилася на 28 квітня.

Також, за словами адвоката Готіна, слідство, імовірно, перекваліфікувало дії Князєва в день складання обвинувального акту. А це порушення, адже це зробили після завершення досудового розслідування, додав він.

Під час дослідження доказів адвокати вказали на низку порушень і просили суд визнати частину доказів недопустимими.

За словами адвоката Старости, є неспівпадіння із датою та часом затримання Князєва: на відео вказана 21-ша година 15-го травня, тоді як в протоколі 12 година 16-го травня. Сторона захисту також заявила, що слідство затримало Князєва безпідставно, тоді як, згідно із кримінально-процесуальним кодексом, затримати могли під час вчинення злочину/замаху на злочин або після нього і за ознаками, які вказують, що вчинено злочин. До того, заявили адвокати, затримати Князєва, який на той момент був суддею, могли тільки після згоди Вищої ради правосуддя. Такої не було, сказав адвокат Староста.

“У протоколі слідчі вказали, що затримали Князєва за статтею 482 як суддю після вчинення особливо тяжкого злочину з метою збереження доказів. Однак це не узгоджується з датою і часом затримання”, – заявив захисник.

“На момент затримання судді частина неправомірної вигоди відшукана не була. Як і не відшукана на сьогодні. Отже всі підстави для затримання були”, — сказав прокурор.

Захисники також заявили, що слідство втручалось в особисте життя Князєва в ході стеження за ним, а також склало один протокол, хоча стежень провели два з різницею у місяць. Захист заявив, що протокол склали з порушенням строків, не вказали імена працівників, які брали участь в оперативно-розшукових заходах, а також найменувань технічних приладів.

Досліджувати докази у справі сторони продовжать на наступному засіданні.

Аби першими отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.