Адвокати взяли участь у заході, організованому Юридичним товариством Англії та Уельсу та Національною асоціацією адвокатів України

Українські адвокати, які наразі перебувають у Великобританії внаслідок російської збройної агресії проти України, 26 вересня 2022 року мали змогу відвідати захід, організований Юридичним товариством Англії та Уельсу (Law Society of England and Wales) спільно з Національною асоціацією адвокатів України у Лондоні.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Зустріч відбулася у формі ярмарку вакансій, де українські адвокати змогли зустрітися з представниками юридичних фірм, юридичних департаментів, навчальних закладів та шкіл англійської мови та дізналися більше про доступні для них вакансії та ініціативи, що стало чудовою можливістю налагодити корисні зв’язки з широким колом організацій у юридичній галузі.

Захід також допоміг українським адвокатам зрозуміти регуляторний режим для юристів в Англії та Уельсі та отримати більш чітке уявлення про те, як вони можуть розвинути необхідні навички та отримати подальшу кваліфікацію для покращення своїх кар’єрних перспектив.

Роботодавці, навчальні заклади та школи англійської мови з Великобританії мали можливість представити свої ініціативи з підтримки українських адвокатів, почути їхні думки та отримати краще розуміння того, яка підтримка необхідна їм для працевлаштування у Великій Британії, включаючи будь-які конкретні перешкоди, для подолання яких їм може знадобитися допомога. 

Національна асоціація адвокатів України, розуміючи, що Великобританія є однією з юрисдикцій, стосовно якої є особливо великий інтерес в здобутті локальної кваліфікації для українських адвокатів, звернулася до місцевого регулятора юридичної професії SRA (Solicitors Regulation Authority) для досягнення домовленостей щодо спрощення доступу українських адвокатів до професії у Великобританії.

Як відомо, у Великобританії для отримання статусу соліситора вимагається здати два іспити: SQE 1 (теоретичні знання з різних сфер права) та SQE 2 (практичні навички). У деяких випадках можливе звільнення адвокатів певної юрисдикції від іспиту чи його частини. НААУ вже отримала анкету, яка знаходиться у процесі заповнення та незабаром буде подана до SRA. Після її розгляду SRA може запровадити таке звільнення від іспиту чи його частини, яке буде поширюватись на всіх адвокатів України.