Канадський адвокат із трудових прав вважає, що попереду буде ще багато позовів проти обов’язкової вакцинації

Адвокат з трудових прав з Альберти (Канада) очікує, що кількість позовів щодо суперечності обов’язків щодо вакцинації проти COVID-19, збільшуватиметься, коли жителі Альберти повернуться до роботи, але чи будуть такі позови успішними, ще невідомо.

Про це пише Edmonton Journal.

Френк Молнар з Field Law розповів, що країна перебуває на ранній стадії судового процесу щодо допуску використання вакцин, наразі в Онтаріо винесено три арбітражні рішення. Але він вважає, що 100% будуть подані ще позови, причому в різних формах.

«Я думаю, що ви побачите претензії за колективними договорами. Ймовірно, першими будуть невдоволення щодо політики та правил», – сказав він.

«Ви можете побачити окремі скарги, ви можете побачити, як деякі особи подають позов за незаконне звільнення».

Також можуть бути випадки так званого «конструктивного звільнення», коли людина може стверджувати, що ніколи не погоджувалась з правилами вакцинації, і роботодавець «примушує», сказав Молнар.

«Я очікую, що згодом ми побачимо деякі рішення щодо цих претензій», – сказав Молнар. «Потрібно багато часу, щоб ці питання перейшли до суду, тому я сподіваюся, що пройде деякий час, перше ніж ми отримаємо рішення про незаконне звільнення або конструктивні справи про звільнення».

Адвокат зазначив, що жодних рішень щодо прав людини щодо обов’язкових вакцин ще не прийнято. Проте були розглянуті скарги через обов’язкове використання масок для обличчя, що теж дає певне розуміння.

«Були роздрібні магазини, де люди відмовлялися носити маски, і вони подали скаргу щодо захисту прав людини, і всі ці скарги були відхилені», – сказав Молнар.

«Це не означає, що в кінцевому підсумку хтось не міг подати успішну скаргу щодо прав людини. Просто ті, які були подані, не пройшли тест».

Молнар зазначив, що ще не було випадку, коли скарга надходила до Трибуналу з прав людини, де після слухання було б ухвалене національне рішення.

«У нас є випадки, коли скарги були відхилені на стадії розслідування», – сказав він.

Комісія з прав людини Альберти також опублікувала політичну заяву щодо обов’язків щодо вакцин та доказів вакцинації, сказав Молнар.

«У ньому говорилося, що збалансований вплив на здоров’я та безпека під час пандемії переважає певні права на певний час в інтересах захисту широкого кола громадськості від COVID-19», – сказав він.

Молнар звернув увагу, що роботодавець самостійно визначає тип запровадження політики, а обов’язкова вакцинація підтримується законодавством про охорону здоров’я та безпеку, яке вимагає від роботодавців забезпечувати безпеку працівників на об’єкті, а також представників громадськості. Особи також зобов’язані співпрацювати, щоб забезпечити безпеку своїх співробітників та інших осіб.