Американський адвокат розповіла, як отримувати компенсації з авіакомпаній у разі зміни часу вильоту

Адвокат, яка спеціалізується на фінансах, набрала понад 30 мільйонів переглядів в Інтернеті завдяки її пораді щодо того, як вимагати тисячні компенсацій від авіакомпаній.

Про це пише NEWSWEEK.

За два місяці Еріка Куллберг набрала понад 6 мільйонів підписників у TikTok, де вона консультує людей та надає рекомендації. Куллберг є адвокатом і заснувала стартап Plug and Law, де вони розробляють юридичні угоди, включаючи політику та відмову від відповідальності для невеликих компаній, що означає, що вона добре порепетирувала читання дрібного шрифту.

Саме цю майстерність вона використовувала, щоб показати своїм глядачам, як вони можуть вимагати від авіакомпанії великі суми грошей, якщо їм відмовлять у місці на рейс через перепродаж.

У публікації Кульберг зіграла цю роль, виступаючи одночасно як пасажир, так і авіакомпанія. У відео вона пояснила, як пасажирам отримати компенсацію в чотири рази більше, ніж вартість квитка, якщо відбулась затримка рейсу більше ніж на дві години.

«Відповідно до роз’яснень Міністерства транспорту, оскільки наступний рейс відбудеться за більш ніж двогодинною затримкою, я маю право на чотирикратну вартість мого тарифу в один бік. Я заплатила 250 доларів за вартість в один бік, тож це буде 1000 доларів», – сказала вона.

Вимушена відмова у посадці є цілком законною для авіакомпаній. Часто вони перепродають авіаквитки, очікуючи, що вони відбудеться неприбуття пасажирів. За даними Департаменту транспорту (DOT), вони зазвичай коректно прогнозують неявки, і в такому разі немає проблем з розміщення пасажирів у літаках, але коли вони є, ви сміливо можете вимагати компенсації.

Представники авіакомпаній спочатку мають запитають, чи готовий хтось із пасажирів добровільно відмовитися від свого місця в обмін на компенсацію, але якщо ніхто цього не зробить, вони зніматимуть пасажирів з рейсу.

Згідно з інформацією сайту DOT, якщо ваше рейс перенесено на інший рейс і ви затримуєтесь на одну-дві години після початкового часу прибуття, ви маєте право на 200 відсотків вартості квитка з обмеженням у 775 доларів.

Якщо ви затримуєтеся більш ніж на дві години, ви можете отримати 400 відсотків комісії, що не перевищує 1550 доларів США.

Компенсація можлива лише в тому випадку, якщо від вас вимагали відмовитися від місця, а ви вже зареєструвалися та завчасно прибули до виходу на посадку.

Існують випадки, коли компенсація не буде запропонована, зокрема, якщо вас перереєстрували на інший рейс через обмеження ваги або якщо літаки, що прилетіли з іноземної країни.

Незважаючи на те, що це відео є найпопулярнішим у Куллберг за кількістю переглядів, воно досягло неймовірного успіху за дуже короткий проміжок часу.

«Вони не знають, що я це знаю», – каже вона щоразу на камеру.

«Зробила Еріка, вона адвокат і читає дрібний шрифт, тому мені не потрібно», — відповідає персонаж клієнта на запитання, як вони користуються юридичними підказками. — Тому я йду за нею.

Формат відео став настільки впізнаваним, що став популярним мемом у TikTok, користувачі створювали пародії на відео з абсолютно неефективними порадами та прийомами.