Аваков, за законом, не має стосунку до слідства і не мав би коментувати справу в силу своїх повноважень: адвокат Коломієць

Захист ветерана бойових дій Андрія Пекельного, якого підозрюють у вбивстві через перевищення самооборони, подав апеляційну скаргу на його запобіжний захід.

Про це повідомив Віталій Коломієць, адвокат ветерана бойових дій Андрія Пекельного в коментарі Радіо Свобода.

Адвокат вважає запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт – надміру суворим для статті, за якою ветерану повідомили про підозру.

«Злочин, який зараз за підозрою інкриміновано – невеликої тяжкості, 118 стаття. Запобіжний захід обрано для тяжкого злочину, тобто позбавлення волі. Йому не далі особисте зобов’язання, заставу, поруку. Дали достатньо суворий запобіжний – цілодобовий, не нічний, не якісь інші варіанти, просто досить суворий запобіжний захід», – вважає Коломієць.

Він також прокоментував заяву міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, який назвав повідомлення Пекельному про підозру «передчасним» та «необґрунтованим». Коломієць вказав на те, що урядовець, за законом, не має стосунку до слідства і не мав би коментувати справу в силу своїх повноважень.

«Якщо такий політик висловив таку думку, ми її підтримуємо, що підозра необґрунтована й передчасна. Це добре. Якби це сказав президент, теж було б добре, якби це сказав міністр енергетики чи прем’єр-міністр, ми б теж таку заяву заохочували. Але що стосується процесу, то точно міністр не має ніякого стосунку і що стосується можливості як закрити кримінальне провадження, так і змінити підслідність – слідство вже тут не має своїх повноважень, це все робить прокуратура», – сказав він.