Баглійський районний суд на Дніпропетровщині замерз

До Вищої ради правосуддя надійшло звернення голови Баглійського районного суду міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області, в якому повідомляється про відсутність теплопостачання у приміщенні суду.

Про це повідомляє прес-служба ВРП.

Працівники суду змушені працювати в таких умовах із жовтня 2020 року, оскільки в Південному районі міста Кам’янського, де розташований районний суд, припинено надання послуг із централізованого опалення. Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України у Дніпропетровській області було розпочато встановлення індивідуального опалення, однак роботи не завершені і, як наслідок, суд залишився без тепла.

Станом на 8 лютого 2021 року у Баглійському районному суді міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області фактично працюють 5 суддів, штатним розписом передбачено 9 посад суддів.

Згідно з даними ДСА України за 9 місяців 2020 року у провадженні суду перебувало 4608 справ і матеріалів, з яких 3586 надійшло у звітному періоді. Навантаження одного судді в середньому становить 1024 справи на рік. При цьому в Південному районі міста Кам’янського проживає 55426 осіб, які є потенційними користувачами судових послуг.

У зв’язку з відсутністю опалення в зимовий період у районному суді порушуються санітарні норми в частині дотримання температурних режимів у приміщенні суду, кабінетах, залах судових засідань, конвойному приміщенні. Таким чином, не створено належних умов для здійснення правосуддя та не забезпечується право громадян на справедливий суд відповідно до чинного законодавства України.

До повноважень ДСА України, зокрема, віднесено забезпечення належних умов діяльності судів у межах повноважень, визначених Законом України «Про судоустрій і статус суддів».

Вища рада правосуддя звернулась до ДСА України із проханням повідомити про заходи, які вживаються для вирішення критичної ситуації з відсутністю теплопостачання у Баглійському районному суді міста Дніпродзержинська Дніпропетровської області.