Банки – це кров економіки, і господарські суди, як ніхто інший, розуміють важливість цієї сфери: суддя Богдан Львов

Відбувся форум «Судовий захист банківських послуг в умовах ринкової економіки. Перспективи та сучасний стан», уперше організований за спільної ініціативи Незалежної асоціації Банків України та Асоціації суддів господарських судів України. Від Верховного Суду з вітальним словом виступили заступник Голови ВС, голова Касаційного господарського суду у складі ВС Богдан Львов і Секретар Великої Палати ВС Всеволод Князєв.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.

Зокрема, Богдан Львов наголосив, що банки – це кров економіки, і господарські суди, як ніхто інший, розуміють важливість цієї сфери. У банківській сфері задіяно безліч фізичних і юридичних осіб, тому вона є дуже чутливою і специфічною. Зважаючи на це, втручатися і корегувати її діяльність потрібно дуже обережно. «5–7 років тому, коли відбувалося реформування судової системи, ми передбачали зміни, зокрема завдяки приходу нових кадрів з новими поглядами. Ми розуміли, що потрібен буде час для узгодження всіх позицій заради того, щоб зробити судовий захист, у тому числі й у банківській сфері, ефективним, послідовним і прогнозованим. На жаль, з огляду на постійний стан турбулентності, цей час не скорочується, а навпаки – лише збільшується», – констатував очільник КГС ВС.

За словами Богдана Львова, сьогодні в господарських судах працюють судді, які частіше стикалися з економікою, водночас у Великій Палаті Верховного Суду 3/4 суддів мають менший досвід в економічних відносинах, проте вони, можливо, гостріше відчувають інші аспекти. Спікер підкреслив, що в будь якому «банківському» спорі є правовий складник, але найбільш важливим і визначальним є економічний компонент. І головне завдання суду – під час розгляду справи не зашкодити існуванню економічних відносин, не порушити їх прозорості, не зруйнувати й не зупинити економічних зв’язків, тобто мінімізувати негативний вплив на економіку.