Після 24 лютого 2022 року в Євросоюзі було прийнято низку нормативних актів на захист соціальних прав українців. Діють вони і в Болгарії, куди в’їхали понад 450 тисяч вимушених переселенців з України.
Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.
18 травня болгарські та українські експерти і адвокати провели круглий стіл на тему «Соціальні права громадян України, що вимушено виїхали у Республіку Болгарія». Ініціатором заходу виступив представник НААУ у Республіці Болгарія, адвокат Олександр Шумов.
Нагадаємо, ключовим документом, який визначає норми соціального захисту переміщених осіб, є Директива Ради Європейського Союзу № 2001/55/ЄС від 20.07.2001 «Про мінімальні стандарти для надання тимчасового захисту у разі масового напливу переміщених осіб та про заходи, що сприяють збалансованості зусиль між державами-членами щодо прийому таких осіб та відповідальності за наслідки такого прийому». Імплементаційним рішенням Ради ЄС № 2022/382 від 04.03.2022 було встановлено наявність масового напливу переміщених осіб з України та запроваджено їх тимчасовий захист відповідно до Директиви 2001/55/ЄС.
Про тонкощі пошуку роботи та вимоги на ринку праці у Болгарії розповіла власниця енергетичної компанії Мадоян Арменуі, яка тривалий час працює в цій країні. Свою увагу вона акцентувала на спеціалістах у сфері енергетики та запропонувала свою допомогу з працевлаштуванням. «Роботодавці готові зробити інвестиції та навчити працівника під власні потреби чи стандарти», – підкреслила вона.
Учасники круглого столу окреслили аспекти переїзду у Болгарію на постійне місце проживання, а також наголосили на необхідності знання болгарської мови. Принципами методики вивчення мови поділився провідний фахівець з питань надання послуг із вивчення болгарської мови Філіп Найденов.
Також в ході заходу було надано роз’яснення щодо видів страхування здоров’я у країні. Болгарські колеги запевнили у допомозі в оформленні страхування та наданні відповідних консультацій.