Будьте обережні – свавілля на кожному кроці: адвокат Дульський про справу голови Чернігівського окружного адміністративного суду

12 січня в кабінеті Голови Чернігівського окружного адміністративного суду Юрія Скалозуба був обшук.

Про це повідомляє Олександр Дульський, адвокат у своєму Facebook.

“НАБУ, СБУ і поняті прийшли в кабінет, вилучили мобільні телефони та оглянули комп’ютер і знайдені флешки.

Працівник УСБ в Чернігівській області дістав пістолет судді та почав ним гратися.

Згідно ухвали, дозвіл в них був лише на відшукання паперових документів, якщо більш точно – рукописних та печатних носіїв, але то таке.Незаконно вилучені телефони направили на експертизу.

Є в наших така дурна звичка, не дочекавшись арешту вилучених речей відправляти їх на дослідження аби збільшити обсяг недопустимих доказів.Тепер є невеличка проблема – суд вчора (на тринадцятому засіданні) відмовив прокурору арештувати вказані телефони, як наслідок, виникла негайна необхідність їх повернути і повідомити суд про таке повернення.

Йшла друга доба…Телефони не повернули і напевно саме зараз в експерта дійшли до них руки. Можливо вже відкрутили кришки. Звичайно експерта я повідомив, що його підставили і він не вправі чіпати майно судді, яке рішенням суду мають негайно повернути.Іншими словами, окрім верховенства права, цей пост про захищеність українських суддів, гарантії суддівської незалежності та обов’язковість судових рішень.

Згадав ще одну цікаву деталь – під час одного з тринадцяти засідань встановили, що суддю прослуховували на підставі ухвали Львівського апеляційного суду, датованої через три дні після “прослушки”.

Будьте обережні – свавілля на кожному кроці!”, зазначає адвокат.