ч.2 ст. 28, ч.1 ст.111, ч.2 ст.28, ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 438 КК України: кваліфікація злочинів у підозрі Медведчуку та Козаку

Генеральним прокурором повідомлено про підозру народним депутатам України, до яких на підставі рішення Ради національної безпеки і оборони застосовано санкції. Вони підозрюються у вчиненні державної зради та незакінченому замаху на розграбування національних цінностей на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим, за попередньою змовою групою осіб (ч.2 ст. 28, ч.1 ст.111, ч.2 ст.28, ч.3 ст. 15, ч.1 ст. 438 КК України).

Про це заявили на брифінгу Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова та Голова Служби безпеки України Іван Баканов.

За даними слідства, підозрювані для сприяння країні-агресору в розграбуванні національних цінностей на окупованій території, у 2015 році передали РФ документальну базу родовища «Глибока», розташованого у прикерченському шельфі Чорного моря у виключній (морській) економічні зоні України. Без цих документів та інших вчинених ними та їх спільниками дій, на переконання спеціалістів, процес підготовки та розробки родовища окупаційною владою РФ зайняв би роки та потребував би значних матеріальних ресурсів. Ресурси цього родовища у грошовому еквіваленті складають понад 38 мільярдів гривень.