Чи можуть судді коментувати справи? – суддя ВС у Касаційному господарському суді Єгор Краснов

Судді взяли участь у конференції «Свобода слова для суддів та роль суддівських асоціацій у демократичній державі, яка керується верховенством права».

Про це повідомляє Судова влада.

Чи можуть судді коментувати справи? На цьому питанні зосередився суддя ВС у Касаційному господарському суді Єгор Краснов.

Він пояснив, що в Кодексі суддівської етики є положення, яке не дозволяє судді коментувати справи.

«На мою думку, ми маємо бути дуже обережні під час обговорення рішень наших колег, особливо якщо ці рішення ще не переглянуті в апеляційному й касаційному порядку. Відповідно до Висновку КРЄС № 25 (2022) про свободу вираження поглядів суддів, який є дороговказом для суддів у тому, які параметри слід враховувати, коли вони користуються своїм правом на свободу вираження поглядів, навіть тон і контекст заяви щодо певної справи сторони можуть розглядати як упередженість судді. Судді можуть обговорювати рішення лише під час наукової дискусії або, наприклад, для пояснення позиції суду касаційної інстанції», – переконаний спікер.

Єгор Краснов зазначив також, що судді мають утримуватися від участі в публічних дебатах, якщо вони мають політичний характер. Дуже важливо знайти розумний баланс між ступенем участі суддів у публічних дебатах і необхідністю того, щоб судді були незалежними й безсторонніми під час виконання своїх обов’язків.