Council of Bars and Law Societies of Europe підтримує інституційну незалежність української адвокатури

під час щорічної конференції Міжнародної асоціації адвокатів (IBA) у Маямі (США) заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій провів робочу зустріч із президентом Ради адвокатських та юридичних товариств Європи (CCBE) Джеймсом МакГіллом та керівником секретаріату цієї організації Сімоне Куомо.

Про це повідомляє Національна асоціація адвокатів України.

Голова парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, народний депутат України Сергій Іонушас, який також взяв участь у зустрічі, наголосив на винятковій важливості роботи Верховної Ради України в царині євроінтеграції.

Як відомо, з отриманням нашою державою статусу кандидата в члени Європейського Союзу, українська адвокатура одержала можливість підвищити свій статус в CCBE з члена-спостерігача до статусу асоційованого члена. Це відкриває нові можливості та доступ до більшого обсягу інформації у питаннях регулювання адвокатської професії.

Інтеграція такого важливого інституту адвокатури до Європейської правничої спільноти є надважливим завданням України. Побудова сильного інституту захисту прав людини в Україні є необхідною передумовою посилення верховенства права. Саме таку умову надання членства поставив ЄС перед Україною.

Національна асоціація адвокатів України практично щоденно співпрацює з європейськими колегами, інформуючи їх про поточний стан правової системи в країні та виклики, які стоять перед адвокатською професією під час війни.

Нагадаємо, CCBE надала значну благодійну допомогу українським адвокатам, що постраждали від війни, а також розробила спільно з НААУ та прийняла необхідні рекомендації щодо спрощення доступу українських адвокатів до ринку юридичних послуг в європейських країнах.

Рада адвокатів і юридичних товариств Європи (CCBE), заснована в 1960 році, є міжнародною некомерційною асоціацією. З моменту свого створення організація була в авангарді просування поглядів європейських юристів і захисту правових принципів, на яких базується демократія і верховенство права.