Cуд дозволив спецрозслідування стосовно колишнього заступника секретаря РНБО Сівковича за розгін студентів на Майдані

За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора Печерським районним судом м. Києва надано дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування стосовно колишнього заступника Секретаря Ради Національної безпеки і оборони України у кримінальному провадженні за обставинами організації ним вчинення працівниками міліції перешкоджання проведенню зборів громадян та перевищення влади і службових повноважень (ст. 340, ч. 2 ст. 365 КК України). 

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора.

Таке рішення суду надає право стороні обвинувачення на проведення досудового розслідування стосовно підозрюваного, який перебуває у розшуку, за його відсутності (in absentia).

За даними слідства, 30 листопада 2013 року ексзаступник Секретаря РНБО з метою перешкоджання учасникам мирної акції протесту, спрямованої проти відмови вищого керівництва держави підписати Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, організував і контролював насильницький розгін працівниками спецпідрозділу міліції «Беркут» мирного зібрання на Майдані Незалежності в м. Києві. До громадян застосовувалося фізичне насильство та спеціальні засоби, внаслідок чого заподіяно тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості 55 особам, вчинено насильницькі дії, які завдали фізичного болю ще понад 30 потерпілим.  

Крім того, в ході виконання організованих колишнім високопосадовцем злочинних дій співробітниками міліції із перевищенням влади та застосуванням заходів фізичного впливу затримано 35 учасників мітингу. У подальшому їх доставлено до органів внутрішніх справ для притягнення до адміністративної відповідальності за сфальсифікованими документами про нібито вчинення ними порушення громадського порядку та спротив працівникам міліції.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ДБР.