Дії ВАКС і НАБУ підривають засади судочинства в Україні та фундаментальні принципи: Харківська правозахисна група

Національне антикорупційне бюро України та Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду неправомірно сприяють поновленню кримінального провадження, виявляють очевидну заангажованість та грубо порушують вимоги Кримінального процесуального кодексу України, чим підривають фундаментальні принципи права та руйнують засади судочинства в Україні.

Про це зазначається у відкритому звернення Харківської правозахисної групи до Голови Апеляційної палати ВАКС Д. С. Чорненького та Директору НАБУ А. С. Ситника.

“Ми закликаємо керівництво Національного антикорупційного бюро та суддів Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду припинити порушення закону. Цілі кримінального провадження не можуть досягатись із порушенням процесу. Такі дії підривають засади судочинства в Україні і фундаментальні принципи права. Розглядати та переглядати справи має повноваження тільки суд, встановлений законом. Звертатися до суду має право тільки суб’єкт оскарження. Дії НАБУ і ВАКС суперечать принципу правової визначеності. Ми уважно стежимо за діями державних органів у вказаному кримінальному провадженні і будемо аналізувати їх та інформувати суспільство в разі виявлення порушень прав людини, принципів права та чинного законодавства України”, йдеться у зверненні.