Для суддів ВАКС настане дисциплінарна або кримінальна відповідальність: Солодко

Адвокат Євген Солодко з юридичної фірми “Sayenko Kharenko” вважає, що безконтрольне відкриття та закриття кримінального провадження – безпосереднє порушення загальних стандартів прав людини, що визначають «Конвенція про захист прав людини та основоположних свобод», «Хартія основних прав Європейського Союзу», та «Конвенція про виконання Шенгенської угоди».

Солодко зауважує, що підсудність визначена правильно. Така скарга дійсно має подаватися до Печерського районного суду м. Києва та розглядатися його слідчим суддею. Тим паче, враховуючи незаконність постанови прокурора Каська, де-юре НАБУ ніколи і не мало здійснювати досудове розслідування в кримінальному провадженні. Оскарження ж відповідної ухвали Печерського суду взагалі не передбачено законом.

Переглянути запис

“На мою думку, судді Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду вийшли за межі своїх повноважень, прийнявши рішення про прийняття у провадження апеляційних скарг сторони працівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. За результатом встановлення відповідних обставин, уповноважені особи, що здійснили відповідне порушення можуть бути притягнутими до дисциплінарної або кримінальної відповідальності”, – зауважує Солодко.