Дмитро Табачник тепер з підозрою: координував роботу колаборантів у Херсонській та Запорізькій областях

Служба безпеки України повідомила колишньому міністру освіти Дмитру Табачнику підозру в державній зраді.

Про це зазначається у тексті підозри на сайті Офісу Генерального прокурора.

Після повномасштабного вторгнення рф Дмитро Табачник, будучи в минулому державним діячем, погодився на співпрацю із ФСБ росії.

1 травня він, маючи глибокі проросійські погляди, за допомогою месенджеру Telegram сконтактував колаборантів окупованих територій у Херсонській та Запорізькій областях Володимира Сальдо і Євгена Балицького із заступником міністра охорони здоров’я рф Андрєєм Плутиницьким для організації процесів у сфері охорони у захоплених населених пунктах. При цьому діяв як представник вищих органів влади РФ. 

18 червня Табачник листувався із Сальдо для організації його зустрічі із міністром МНС АР Крим для вирішення питання про створення служби з надзвичайних ситуацій, підписання договору про співпрацю з Управлінням внутрішніх справ у Херсонській області і створення служби «112». 

25 та 26 липня Табачник відібрав у Сальдо і Балицького інформацію про кількість об’єктів інфтраструктури, навчальних закладів, медичних установ, виборчих дільниць. На підставі цієї інформації Табачник подав на ім’я заступника голови уряду рф доповідну записку про необхідність озброєної охорони для цих об’єктів. 

16 серпня Табачник у месенджері Telegram написав абоненту «Олегу Владимировичу Козлову», який вважається співробітником 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби ФСБ рф. Табачник повідомив про некомпетентність керівника Запорізької ВЦА Балицького у питаннях створення мережі аптек на окупованій території, ціноутворенні на фармацевтичну продукцію, а також неналежного зберігання вакцин та інсулінів. 

Нагадаємо, у часи Януковича Табачник був міністром освіти і науки. Раніше віце-прем’єром, народним депутатом, керівником адміністрації президента Кучми.