Дубинський тепер ще з однією підозрою – держзрада, вчинена у складі злочинної організації: ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 255 КК

Генеральний прокурор України підписав повідомлення про підозру народному депутату України Олександру Дубинському. Йому інкриміновано державну зраду та участь у злочинній організації за ч. 1 ст. 111, ч. 1 ст. 255 КК України.

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Крім того, за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генпрокурора у вчиненні цих злочинів також повідомлено про підозру двом співробітникам російських спецслужб, колишньому народному депутату України III-IX скликань та експрокурору.

За даними слідства, у 2016 році головне управління генштабу зс рф створило злочинну організацію, до якої, у подальшому, увійшли двоє народних депутатів України, працівник Генеральної прокуратури та інші.

Організація займалася розхитуванням суспільно-політичної ситуації в Україні та дискредитацією нашої держави на міжнародній арені. За таку діяльність її учасники отримували гроші від воєнної розвідки рф.

Злочинна організація під керівництвом двох співробітників російського головного управління генштабу зс рф діяла в столиці України у вигляді агентурної мережі.

Будучи її учасником, народний депутат України з позивним «Буратіно» здійснював інформаційно-підривну діяльність на користь держави-агресора.

Народний обранець поширював фейки про вище військово-політичне керівництво України. Для розповсюдження проросійських наративів він брав участь у публічних заходах.

У листопаді 2019 року нардепи організували спільну пресконференцію, на якій поширювали фейк про нібито втручання українських високопосадовців у президентські вибори в США у 2020 році. Таким чином вони намагалися погіршити відносини між Україною та її стратегічним партнером.

Також у червні 2020 року колишній прокурор з позивним «Птічка» провів спільну із екснардепом пресконференцію. Під час здійснення таких інформаційних диверсій експрокурор публічно займався псевдоправовим «обґрунтуванням» цих фейків на користь кремля.

Координував діяльність злочинної організації у столиці колишній помічник екснардепа, який вже засуджений за державну зраду.

Екснардеп та колишній прокурор напередодні повномасштабного вторгнення рф втекли за кордон та переховуються за межами країни.

Наразі вирішується питання про обрання народному депутату України запобіжного заходу, встановлюються всі обставини злочину. Досудове розслідування здійснюється слідчими ДБР за оперативного супроводу співробітників СБУ.

Аби першим отримувати новини, підпишіться на телеграм-канал ADVOKAT POST.