Фактором, який визначає специфіку діяльності слідчого судді у кримінальних провадженнях за ознаками злочинів, пов’язаних із відмиванням коштів, є предмет доказування: суддя ВС Огурецький

Василь Огурецький, суддя ККС ВС зазначив, що практика розгляду кримінальних проваджень свідчить про те, що вже на початковому етапі досудового розслідування здійснюються такі заходи забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей та документів, арешт майна, проводяться негласні слідчі (розшукові) дії, обшуки, і жодна з цих процесуальних дій не може бути проведена без рішення слідчого судді.

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

«Фактором, який визначає специфіку діяльності слідчого судді у кримінальних провадженнях за ознаками вказаних злочинів, є предмет доказування», – зазначив Василь Огурецький.

У клопотанні слідчого / прокурора мають бути зазначені відомі органу досудового розслідування на час звернення до слідчого судді фактичні обставини щодо того, яким чином сталося набуття, володіння, використання, розпорядження особами майном, про одержання якого саме злочинним шляхом є обґрунтовані дані.

Крім того, у клопотанні мають міститися дані про те, які саме дії були вчинені з цим майном: здійснено фінансову операцію чи укладено правочин, перетворення майна, вчинено дії, спрямовані на приховування чи маскування походження такого майна, права на нього, джерела його походження. Також у клопотанні та відповідному судовому рішенні має бути належно обґрунтовано, що діяння вчинене особою, яка знала або повинна була знати, що майно одержане злочинним шляхом.

Василь Огурецький звернув увагу на постанови ККС ВС від 26 березня 2019 року у справі № 355/55/18 і від 1 жовтня 2020 року у справі № 760/5853/18 та на постанову ВП ВС від 15 вересня 2020 року у справі № 352/1802/18.