Французький адвокат розкритикував ЄС за рекламу конференції з майбутнього Європи із зображенням мусульманки

Спалах у соцмережах повертає у центр уваги ставлення Франції до мусульманської меншини – найбільшої в Європі.

Про це пише Aljazeera.

Французький адвокат розкритикував Європейський Союз за рекламу конференції з майбутнього Європи, на якій зображена жінка-мусульманка в хіджабі.

Тібо де Монбріаль, радник правоцентристської кандидатки на пост президента Франції Валері Пекресс, заявив, що використання такого зображення для ілюстрації майбутнього континенту залишило його «безмовним».

Хіджаб – це хустка, яку носять деякі мусульманські жінки, і він був предметом ворожнечі протягом десятиліть у Франції.

«Брати-мусульмани навіть не думали про це мріяти, а корисливі ідіоти зробили це. Зі свого боку, я буду боротися всіма своїми силами, щоб уникнути такого майбутнього для Європи», – написав де Монбріаль у Twitter у середу, посилаючись на політичну групу, засновану в Єгипті майже століття тому.

Плакат поточного заходу, який дає громадянам ЄС можливість висловитися щодо можливих реформ політики та інституцій блоку, містить заклик «почути ваш голос» і стверджує, що «майбутнє у ваших руках».

Підхоплюючи спалах де Монбріаля, Мехрін Хан, кореспондент газети Financial Times 3 ЄС, сказала, що блок «знову звинувачують у таємній ісламістській змові, створеної «Братами-мусульманами», оскільки на плакаті є жінка-мусульманка». .

Хан наголосив на зауваженнях французького репортера Жана Куатремера, який стверджував, що відомі «зв’язки» між Європейською комісією – виконавчим органом блоку – і «Братами-мусульманами».

«Але ж нічого не змінюється, тому що ЄС стає все менш демократичним», — написав у Twitter європейський кореспондент французької газети Libération Куатремер.

Хан провів порівняння між цими коментарями та жартівливою антиімміграційною кампанією за Brexit, яку вели деякі британські політики у 2016 році.

«Для всіх тих, хто скаржився на расизм окремих частин кампанії виходу з ЄС, у 2022 році, очевидно, серйозні ЗМІ з найбільшої країни ЄС визнають Брюссель гнилою ісламістською змовою, тому що в деяких архівах на фотографіях ЄС є коричневі жінки», — написала вона у Twitter.

Суперечка в соціальних мережах знову повертає увагу Франції до мусульманської меншини – найбільшої в Європі – напередодні квітневих президентських виборів у країні.

Минулого місяця Сенат Франції проголосував за заборону хіджабу на спортивних змаганнях.

Цей крок був здійснений через рік після того, як законодавці нижньої палати французького парламенту схвалили законопроект про так званий «сепаратизм», щоб посилити нагляд за мечетями, школами та спортивними клубами, намагаючись захистити Францію від «радикальних ісламістів» і сприяти «повазі до французьких цінностей», – один із знакових проектів президента Еммануеля Макрона.

прихильнику закону вважають, що він зміцнює принципи республіки, а критики стверджують, що він несправедливо утискає мусульман.