Генсек Ради Європи пояснила чому сертифікати вакцинації COVID-19 опиняться у ЄСПЛ

Питання введення у Європі сертифікатів COVID-вакцинації обов’язково стане предметом вивчення у Європейському суді з прав людини.

Про це заявив генеральний секретар Ради Європи Марія Пейчинович-Бурич під час засідання постійного комітету, повідомляє УКРІНФОРМ.

«Це складне питання, яке включає важливий вимір в області прав людини … Сертифікати вакцинації повинні враховувати вимоги конфіденційності та захисту персональних даних. Будь-який документ, що забезпечує доступ вакцинованих людей до реалізації своїх прав, до служб або певних місць, є проблематичним питанням, якщо цього доступу будуть позбавлені люди, які не можуть вакцинуватися або позбавлені шансів бути вакцинованими», – зазначила Марія Пейчинович-Бурич

Генеральний секретар звернула увагу, що міжнародні конвенції, включаючи Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод, визначають жорсткі вимоги до забезпечення прав людини в такій чутливій сфері, як охорона здоров’я. Зокрема, пацієнти повинні бути проінформовані про медичні втручання, а випадки їх обов’язковості також чітко визначені. Крім того, медичне забезпечення, включаючи вакцинацію проти COVID-19, не повинно бути дискримінаційним.