Голова КСУ вказав, що надав вичерпну інформацію з приводу відпочинку і подальше спілкування із вказаного питання припиняє

З метою спростування неправдивої інформації, поширеної в засобах масової інформації стосовно відпочинку Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького та його сім’ї, а також задля внесення ясності й правди, за його дорученням надаємо повні та достовірні факти із зазначеного питання.

Про це повідомляє прес-служба КСУ.

Відповідно до Розпорядження Голови Конституційного Суду України №1/1/2021-к/тр від 5 січня 2021 року, Голова Суду Олександр Тупицький 6 січня та з 11 до 13 січня 2021 року офіційно перебуває у щорічній відпустці.

6 січня 2021 року Голова Суду Олександр Тупицький спільно з дружиною та сином вилетіли на відпочинок до Об’єднаних Арабських Еміратів, де пробудуть до 13 січня 2021 року. Вартість пакету послуг, наданого туристичним оператором на трьох осіб, становить 242116,43 грн. У вартість туру входить авіапереліт в обидва боки, проживання у двокімнатному номері готелю, дворазове харчування, трансфер, страхування та вартість туристичного обслуговування.

Зазначене спростовує неправдиві заяви окремих осіб та ЗМІ стосовно оренди Олександром Тупицьким спільно із сім’єю королівської вілли в Дубаї вартістю 300 тисяч гривень на добу. 

Разом з тим повідомляємо, що нарахований дохід (винагорода судді) Голови Конституційного Суду України у грудні 2020 року склав 433538,60 грн, що повністю покриває суму витрат на туристичну поїздку.

Таким чином, умисне свідоме спотворення зазначених фактів певними особами призвело до розповсюдження цієї недостовірної інформації ЗМІ та, як наслідок, потягло за собою введення громадськості в оману.

Також, за словами Олександра Тупицького, інформація про його відпочинок в Дубаї з українськими та російськими бізнесменами, які причетні до кримінального світу, є відвертою брехнею. У разі оприлюднення персональних відомостей про зазначених осіб вони самостійно можуть скористатися своїм правом на захист честі, гідності й ділової репутації та спростування недостовірної інформації.

Водночас Голова Суду вказав, що надав вичерпну інформацію з цього приводу і подальше спілкування із вказаного питання припиняє.