Голова НААУ Ізовітова та Заступник Голови НААУ Гвоздій представили Україну у П’ятому Казахстанському форумі адвокатів

Сьогодні, 27 листопада, Голова Національної асоціації адвокатів України Лідія Ізовітова та Заступник Голови НААУ Валентин Гвоздій взяли участь у П’ятому Казахстанському форумі адвокатів «Цифровізація і адвокатура: нові виклики перед верховенством права, правосуддям та захистом прав людини». Вони виступили з презентацією на тему «Диджиталізація в управлінні Національною асоціацією адвокатів України».

Учасниками Казахстанського форуму також виступили представники адвокатури Казахстану, Росії, Нідерландів, а також представники ОБСЄ.

Під час презентації представники адвокатури Казахстану підняли питання цифровізації та незалежності адвокатури, і підкреслили, що рівень цифровізації їхньої адвокатури знаходиться лише на початковому рівні, оскільки питання реалізації таких процесів потребує значного фінансування та бажання інтеграції державних інституцій в єдиній системі.

Представники Федеральних палат адвокатів Російської федерації зазначили, що російська адвокатура на даному етапі розвитку не має єдиного реєстру адвокатів, а облік і обслуговування адвокатів відбувається на рівні регіональних відділень міністерства юстиції РФ. На даний момент, в професійній спільноті йде лише обговорення та пошук можливої диджиталізації через вже існуючі банківські технології захисту даних.

Олена Авакян, членкиня Ради Федеральної палати адвокатів РФ констатувала, що питання диджиталізації російської адвокатури досі не має активної реалізації, оскільки до адвокатів в їхній державі ставлення в процесі не є рівнозначним.

Представники української адвокатури розповіли про такі електронні сервіси і продукти, як Єдиний реєстр адвокатів України, в якому дуже легко знайти дані про будь-якого адвоката, про можливості онлайн-кабінетів адвокатів. Про унікальну електронну платформу з підвищення кваліфікації та електронні ордери. Також, було проінформовано учасників Форуму про плани інтеграції модулів Електронного суду з онлайн-кабінетом адвоката, що значно полегшить доступ до правосуддя.

Нагадаємо, що Республіканська колегія адвокатів Казахстану є багаторічним і надійним партнером Національної асоціації адвокатів України.