Голова НАЗК Новіков призначив своїм заступником Артема Ситника, якого включено до реєстру корупціонерів

12 травня Голова Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новіков призначив своїм заступником Артема Ситника.

Про це повідомляє прес-служба НАЗК.

У НАЗК він відповідатиме за такі напрями:

  • координація взаємодії з правоохоронними органами та органами прокуратури, у тому числі забезпечення розгляду обґрунтованих висновків про злочини, виявлення активів осіб, причетних до військової агресії проти України;
  • запобігання та врегулювання конфлікту інтересів;
  • моніторинг та контроль за виконанням актів законодавства з питань етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів.

Артем Ситник також виконуватиме обов’язки Голови в разі відсутності останнього.

Нагадаємо, що у 2015 році Артем Ситник за результатами першого в Україні незалежного конкурсу на посаду керівника органу влади був призначений на посаду Голови Національного антикорупційного бюро України. Він обіймав цю посаду до 2022 року та з командою фактично створив цей орган.

2019 року Ситника було включено до реєстру корупціонерів через порушення встановлених законом обмежень щодо отримання подарунків. Правопорушення визнано Рівненським апеляційним судом, що визнав Ситника винним. Йому присуджено штраф у розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів (3400 грн) та конфіскацію подарунків.

В лютому 2020 стало відомо, що Ситник не задекларував 1 млн російських рублів, отриманих від продажу нерухомості в тимчасово окупованому РФ Криму — ділянку в садовому товаристві «Міраж» в Нахімовському районі Севастополя, що його дружина оформила на себе й продала.