Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Роман Ігнатов озвучив пріоритетність заходів

Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів Роман Ігнатов розповів про черговість процедур та пріоритети роботи Комісії.

Про це повідомляє ВККС.

В порядку першочерговості, пріоритетність заходів планується визначити наступним чином:

  1. завершення кваліфікаційного оцінювання суддів, у яких вже давно сплив п’ятирічний термін повноважень, тобто так званих «п’ятирічок». Таких суддів, за нашими даними, на сьогодні нараховується 365. 
  2. завершення кваліфікаційного оцінювання всіх інших суддів, при цьому першочергово планується завершити кваліфікаційне оцінювання суддів з великих міст — з судів Києва, Одеси, Дніпра, Львова.
  3. буде оголошено новий конкурс на посади суддів судів апеляційної інстанції, оскільки ситуація в апеляційних судах зараз критична. Наприклад, за штатом у судовій палаті Київського апеляційного суду з розгляду кримінальних справ повинно бути 75 суддів. Зараз суддів у зазначеній палаті менше 30, це не враховуючи той факт, що 12 з цих суддів розглядають апеляційні скарги на ухвали слідчих суддів, постановлені під час досудового розслідування і які  підлягають апеляційному оскарженню. Тобто, для розгляду кримінальних справ по суті у столичній апеляції залишається критично мала кількість суддів. Схожа картина в багатьох інших апеляційних судах.
  4. відбір нових суддів для створеного замість Окружного адміністративного суду міста Києва Київського міського окружного адміністративного суду (КМОАС)
  5. відбір суддів для ще одного адміністративного суду, створення якого передбачено Меморандумом між Україною та Міжнародним валютним фондом від 24 березня 2023 року. Згідно з текстом Меморандуму, цей суд буде розглядати адміністративні справи проти національних державних органів (НБУ, НАБУ, НАЗК тощо).

Також, Голова ВККС додав, що деякі з цих процедур будуть відбуватись одночасно з іншими, деякі поступово.