Голові ДСА Сальнікову повідомлено про підозру у підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддям ВС за ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК

За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили голову Державної судової адміністрації України на підбурюванні до надання неправомірної вигоди суддям Верховного Суду за винесення рішення на користь комерційного підприємства.

Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура.

У межах досудового розслідування встановлено, голова ДСА України у березні поточного року отримав від фізичної особи 7,5 тис. дол. США. Частину цих коштів він мав залишити собі, а 5 тис. дол. США начебто передати суддям за винесення рішення в інтересах комерційного підприємства.

У подальшому голова ДСА повідомляв особу про те, що питання вирішується, і що він спілкувався про обставини справи з головою Верховного Суду. Водночас затримку у прийнятті рішення пояснював об’єктивними причинами.

Після викриття колишнього Голови Верховного Суду, посадовець продовжував переконувати, що обумовлене рішення буде прийнято і з цього приводу він планує поспілкуватися з Головою одного з касаційних судів.

Наразі тривають першочергові слідчі дії, зокрема обшуки за місцем роботи голови ДСА України.

Попередня кваліфікація дій голови ДСА – ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 369, ч. 2 ст. 190 КК України.

Нагадаємо, наказ про призначення Олексія Сальнікова Головою ДСА України підписав Голова Верховного Суду Всеволод Князєв 20 квітня 2022 року.