Як вибрати хорошого адвоката: промо від Адвокатського об’єднання “Ассирія”

Розлучення і розділ майна через суд; спадкові спори; право на участь у вихованні дитини – все це «найбезкровніші» питання, де часто без адвоката не обійдешся. Що вже говорити про кримінальні справи! А успішне ведення навіть середнього бізнесу без юридичного (і адвокатського) супроводу взагалі неможливе. Тому ймовірність того, що вам хоча б раз в житті знадобиться адвокат, доволі велика. В Україні сьогодні – понад 60 тисяч адвокатів; як серед них вибрати «свого»?

Що потрібно пам’ятати при виборі адвоката

  1. Адвокати, як і будь-які професіонали, розрізняються за спеціалізацією. Тому, якщо у вас кримінальна справа, а хороший знайомий радить хорошого фахівця з розлучень, краще цією порадою не користуватися.
  2. Справжній професіонал ніколи не буде обіцяти вас 100 % результат, але він обов’язково розповість вам про ризики, які можуть вплинути на успішність вирішення питання.
  3. Перевірте: адвокат перед вами чи шахрай? Зайдіть на сайт з Єдиним реєстром адвокатів України і перевірте, чи має право ваш потенційний адвокат називатися таким. Під час особистої зустрічі подивіться його свідоцтво, посвідчення. Зверніть увагу на його зовнішній вигляд і офіс: ставлення до себе і місця роботи говорить про ставлення до своєї справи.
  4. Перевірте репутацію, яка для адвоката найважливіша, тому постарайтеся дізнатися, що говорять про неї оточуючі, колеги, клієнти. Не зайвим буде подивитися його профіль у соціальних мережах.
  5. Намагайтеся мати справу з адвокатом, який має досвід – майстерність, кваліфікація, зв’язки приходять, як мінімум, через 10 років роботи.
  6. Дорогий адвокат не означає – хороший. Точно так само не варто зв’язуватися з тим, хто пропонує свої послуги недорого: досвід і знання завжди коштують грошей; проте, не факт, що досвід дорогого адвоката допоможе саме вам (див. п. 1).
  7. Не погоджуйтеся на адвоката, якого вам радять співробітники правоохоронних органів: дуже часто вони працюють «заодно» з поліцією і будуть радити визнати провину.
  8. Не зв’язуйтеся з адвокатом, який радить «вирішити питання» за допомогою хабара: він і ви разом з ним можете стати фігурантами кримінальної справи.

Адвокат для бізнесу

Адвокати, які працюють з бізнесом, мають свою специфіку. Якщо ваше завдання – знайти людину, яка гідно представлятиме справи вашої фірми в суді, то варто звернути увагу на такі якості:

  1. Він повинен вміти працювати з фінансовими і бухгалтерськими документами.
  2. Він повинен вміти організувати роботу персоналу в кризових ситуаціях – наприклад, під час обшуку в офісі.
  3. Він повинен розуміти загалом, як працює компанія і які її економічні складові.
  4. Він повинен уміти працювати з корпоративною службою безпеки – особливо у проведенні «оперативних заходів».
  5. Він повинен вміти взаємодіяти зі ЗМІ та чітко визначати об’єкт для піару в ході судового процесу.
  6. Він повинен уміти правильно озвучувати неприємну правду керівникам фірми.

Зараз частина фірм замість того, щоб наймати свого адвоката, звертається в компанії-аутсорсери, які надають послуги кваліфікованих юристів залежно від потреби замовника. У будь-якому випадку адвокатська компанія  – це завжди надійно, вигідно і перспективно.