Які дії повинен вчинити суд у разі відсутності відомостей щодо належного повідомлення сторони, учасника справи про судове засідання?

За змістом п. 2 ч. 3 ст. 258 ГПК України до апеляційної скарги додаються докази про сплату судового збору. Частиною 4 ст. 120 ГПК України встановлено, що ухвала господарського суду про дату, час та місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії повинна бути вручена завчасно, з таким розрахунком, щоб особи, які викликаються, мали достатньо часу, але не менше ніж п’ять днів, для явки в суд і підготовки до участі в судовому розгляді справи чи вчинення відповідної процесуальної дії.

Тобто розгляд справи судом за відсутності сторони або інших учасників справи є можливим лише у разі наявності у суду відомостей щодо 18належного повідомлення сторони, учасника справи про дату, час та місце судового засідання.

Отже, за відсутності у суду відомостей щодо належного та завчасного повідомлення сторони або інших учасників справи про судові засідання суд першої інстанції має вжити заходів щодо такого повідомлення, в тому числі відклавши, за необхідності, розгляд справи (п. 1 ч. 2 ст. 202 ГПК України).

Водночас конституційне право брати участь у судовому розгляді, у тому числі бути належним чином повідомленим про дату судового розгляду, не може вважатися формальним.

Так, здійснення розгляду справи без участі сторони або інших учасників справи за відсутності інформації про їх належне повідомлення про часта місце розгляду справи є порушенням зазначених вимог законодавства та підставою для безумовного скасування судового рішення.

Постанова КГС ВС від 02.06.2020у справі No 910/17792/17 https://reyestr.court.gov.ua/Review/89652144