Інспектори Ради бізнес-омбудсмена розповіли адвокатам про досудове врегулювання податкових спорів

За ініціативою Комітету з питань митного та податкового права 16 вересня в НААУ відбувся вебінар на тему: «Практика РБО: податкові перевірки».

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

Спікерами заходу виступили: Яків Воронін – Голова Комітету з питань митного та податкового права НААУ; Володимир Забудський та Юліана Ревюк – інспектори Ради бізнес-омбудсмена. Ірина Станіславська – Директорка з комунікацій Ради бізнес-омбудсмена, долучилася до модерації заходу.

Володимир Забудський та Юліана Ревюк розповіли про роль Ради бізнес-омбудсмена у досудовому врегулюванні податкових спорів.

За 6 років роботи РБО отримала 5761 скарг з податкової тематики – що становить 59% всіх звернень. При цьому за неповний третій квартал 2021 року частка податкових питань зросла вже до 66%.

Другим найбільш розповсюдженим предметом звернень бізнесу є податкові перевірки. За 7 місяців 2021 року ДПС провела вже 6 421 перевірок та 6,2 млрд. нарахувань. Це означає, що лише за сім місяців 2021 року кількість проведених перевірок та зроблених нарахувань майже дорівнює показникам за увесь 2020 рік.

Результати підрахунків демонструють, що середня вага податків перевірки для платника збільшилась за чотири роки не так вже й суттєво: на 35%, і тепер становить майже 1 млн. грн.

Але при цьому:

  • – середня сума нарахувань за результатами позапланової перевірки зменшилась майже вдвічі;
  • -середня сума нарахувань за результатами планової перевірки зросла майже в шість разів.

Перевірок стає менше по кількості, але їхня ціна для платників, особливо якщо йдеться про планові – зростає. РБО усе частіше надходять скарги на результати планових перевірок, які містять велику кількість, іноді десятки епізодів, і великі суми нарахувань.

Яків Воронін зауважив, що підготовка до податкової перевірки є найкращою тактикою захисту. Адже заздалегідь виявлені ризики можна пропрацювати і мінімізувати їх питому вагу.

Запис події можна переглянути за посиланням.