Італійський суд не видасть українського режисера Євгена Лавренчука Росії: адвокат Альфонсо Татарано

Італійський адвокат Альфонсо Татарано розповів про подробиці розгляду справи Євгена Лавренчука в Італії.

Про це пише Радіо Свобода.

Після 22 днів у неапольській в’язниці 39-річний український режисер Євген Лавренчук почувається добре і невдовзі зможе мати прямий телефонний контакт з рідними. Про це повідомив у розмові з Радіо Свобода адвокат-криміналіст Альфонсо Татарано, призначений італійською державою для захисту арештованого. Він у п’ятницю 7 січня зустрічався із Лавренчуком, якого поліція затримала вночі 17 грудня 2021 у готельному комплексі неподалік аеропорту Неаполя за запитом Росії про його екстрадицію. Москва звинувачує громадянина України у фінансових зловживаннях великих розмірів за період 2013-2014 років, коли той ще очолював «Польський театр» у російській столиці. Адвокат також розповів, що для підзахисного активно шукають житло в Італії, щоб просити про зміну запобіжного заходу.

«В Італії на загал у подібних ситуаціях судді міркують так: якщо людина ризикує зазнати незаконного і несправедливого поводження або може бути переслідуваною за свої політичні ідеї чи міркування, тоді обов’язок суду – відмовити в екстрадиції. Це одна з причин у відхиленні прохання. Прописані юридичні норми стосовно цього пункту», – сказав пан Татарано.

«У нас немає поки що на руках рішення Московського суду про зловживання з боку пана Лавренчука, коли він працював у Росії», – сказав адвокат.

Також він розповів: «Коли ці документи надійдуть, апеляційний суд не зважатиме на суть справи проти Лавренчука у Москві. Суддя повинен буде перевірити лише технічні моменти дотримання юридичних процедур московського суду».

Ще, відповідаючи на питання, адвокат уточнив: «Наразі я не отримував інформації з прокуратури, чи надійшли ці нові дані з Москви». При цьому, кажуть інші правозахисники, Росія найбільше зацікавлена у наданні цих документів — для обґрунтування своїх звинувачень. 

Адвокат переконаний, що італійський суд прийме до уваги здобутки режисера для української та світової культури: «Листи митців будуть представлені на суді. Щоб довести маніпулятивну природу російської ініціативи, важливо об’єктивно і розлого представити постать Євгена Лавренчука перед судом».