ЮНІСЕФ – 74 роки

Дитя́чий фонд ООН, ЮНІСЕФ (англ. United Nations Children’s Fund, UNICEF) спеціалізована структура ООН, створена 11 грудня 1946 року.

ЮНІСЕФ є світовою організацією із захисту прав та інтересів дітей, який працює у понад 190 країнах і територіях світу заради захисту й підтримки дітей з моменту їх народження і до початку дорослого життя. До вирішення дитячих проблем ЮНІСЕФ залучає найширше коло тих, хто може і повинен подбати про майбутнє нових поколінь, активно співпрацюючи з урядами і науковими установами, бізнесом і громадськими організаціями, лікарнями і навчальними закладами, інформуючи про проблеми дітей, пропонуючи перевірені й ефективні рішення, стимулюючи законодавчі зміни. Фонд надає допомогу дітям держав, що розвиваються. Фонд є лауреатом Нобелівської премії Миру 1965р.

Представництво ЮНІСЕФ в Україні було відкрито у 1997 році після підписання державою Основної угоди про співробітництво між Урядом України та ЮНІСЕФ. 21.09.99р. Угода була ратифікована Парламентом України, створюючи підстави для співробітництва ЮНІСЕФ з урядом України задля покращення життя дітей та родин в Україні. На сьогодні програми ЮНІСЕФ впроваджуються у Києві, Одесі, Донецьку, Львові, Сумах, Івано-Франківську, Рівному, Вінниці, Харкові, Чернігові, Дніпрі, Запоріжжі, Миколаєві.