Його високо-преподобіє, адвокат Микита Чекман сумнівається в наявності доказів протиправної діяльності на території Києво-Печерської Лаври

Протоієрей Микита Чекман, адвокат, заявив, якби Служба Безпеки України мала підстави для обшуку, вони б не прикривалися терміном «безпековий контррозвідувальний захід».

Про це повідомляє СПЖ.

Отець Микита позначив правові основи обшуків і розповів, що у відповідності до норм кримінального законодавства, яким чітко регламентується порядок обшуку та огляду, особа, яка розслідує кримінальне провадження, якщо є підстава для проведення подібних заходів, має звернутися з клопотанням до слідчого. Підставою щодо обшуку має бути визначення слідчого.

Юрист додав, що якщо силовики мають досить вагомі підстави для проведення обшуку без визначення слідчого, вони можуть це зробити, однак, у такому разі потрібно негайно звернутися до суду для легалізації подібних заходів.

У ЗМІ йдеться, що «безпекові заходи» проводилися з метою виявлення в Лаврі ДРГ та пропаганди русского міра – назва цих «процедур» вказує на те, що вони знаходяться за рамками якогось кримінального провадження, інакше пресслужба СБУ повідомила б саме про проведення обшуку.

«Яку розвідувальну діяльність було припинено, і яких терористів вони шукали у Києво-Печерській лаврі? Все це є штучно створеним інформаційним тлом, спрямованим на дискредитацію Української Православної Церкви та Лаври. Це фактична маніпуляція думкою суспільства, і виникає запитання – хто зацікавлений в цій маніпуляції? Чи відбувається вона на користь суспільства та державної безпеки? Чи навпаки, такі обурення сприятимуть поділу суспільства?» − запитує отець Микита.

Священник-юрист, говорячи про обшуки в Лаврі та інших монастирях та єпархіях, наголошує, що якби для цих дій силовиків були підстави та були б докази протиправної діяльності, то співробітники СБУ це все процесуально оформили та провели б усі необхідні для цього процедури відповідно із законодавством, не прикриваючи своєї діяльності «безпековими контррозвідувальними заходами».