Касаційні «фільтри» були прийняті без широкого обговорення як на рівні експертів, науковців та адвокатів, так і без системного залучення суддів ВС: суддя Міщенко

Національна асоціація адвокатів України за ініціативою Комітету з аграрного, земельного та довкілевого права розпочала серію зустрічей із представниками суддівського корпусу з метою популяризації правових знань у галузі аграрних та земельних правовідносин. 

Про це повідомляє прес-служба Верховного суду.

«Закон 460-IX був прийнятий 15 січня 2021 року, а набрав чинності вже 8 лютого, тобто менше ніж через місяць, що аж ніяк не сприяло якості касаційного перегляду. Відсутність обговорення або перехідного періоду, за який як учасники процесу, так і судді касаційної інстанції могли б опрацювати зазначені зміни, підготуватися до них, осягнути їхню мету та певну філософію, вплинула на господарський процес негативно. Запровадження «фільтрів» замість досягнення стабільності та єдності судової практики призвело до того, що Верховний Суд часто розглядає спір, який не розглядали суди ані першої, ані апеляційної інстанції, оскільки наведення касатором цілої низки судової практики вимагає аналізу цієї практики та її релевантності спору, хоча суди вказану практику не аналізували й не застосовували. Під великим питанням перебувають межі розгляду касаційних скарг з огляду на суперечливі та вкрай невдалі з точки зору юридичної техніки формулювання “фільтрів”», –підкреслив Іван Міщенко.

Як зазначив суддя КГС ВС, «фільтри» були прийняті без широкого обговорення як на рівні експертів, науковців та адвокатів, так і без системного залучення суддів Верховного Суду.