Координаційний центр є державною установою, належить до сфери управління Міністерства юстиції України, а тому, апріорі не може вирішувати питання щодо внесення пропозицій відносно складу комісій з оцінювання діяльності адвокатів, які надають БПД

У рішенні №33 від 31 березня Рада адвокатів України вирішила направити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Голови Комітету Верховної Ради України з питань правової політики, Прем’єр-Міністра України, Міністра юстиції України з приводу повернення (відкликання, відхилення) законопроектів № 5107 та доопрацювання законопроекту № 5107-1.

Координаційний центр є державною установою, належить до сфери управління Міністерства юстиції України, а тому, апріорі не може вирішувати питання щодо внесення пропозицій відносно складу комісій з оцінювання діяльності адвокатів, які надають БПД.

В таких комісіях не має жодної потреби.

Доступ призначених органом державної влади членів комісії (незалежно від наявності у них статусу адвоката), а також інших осіб, коло яких неможливо визначити, до адвокатських досьє, навіть за наявності згоди клієнтів, є неприпустимим та грубим порушенням гарантій адвокатської діяльності як адвокатів, так і їх клієнтів.

За таких умов, є велика вірогідність неправомірних дій недобросовісних членів комісії. До того ж не виключено, що зазначена у проекті узгоджена згода клієнта може бути отримана зовсім недемократичним шляхом.

Запропонований механізм оцінювання якості роботи адвокатів потребує значного додаткового фінансування із державного бюджету, у чому не має жодної необхідності, адже робота комісій при Радах адвокатів регіонів забезпечується коштами органів адвокатського самоврядування.