КСУ розглядатиме конституційну скаргу щодо положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

16 вересня о 10.15 Другий сенат Конституційного Суду України на відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження розглядатиме справу за конституційною скаргою Малофєєва Артема Івановича щодо відповідності Конституції України положень пункту 2 частини першої статті 7 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464–VI зі змінами (далі – Закон).

У статті 7 Закону визначено базу нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок). Оспорюваними положеннями Закону встановлено, що єдиний внесок нараховується «для платників, зазначених у пунктах 4 (крім фізичних осіб – підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування), 5 та 5-1 частини першої статті 4 цього Закону, – на суму доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць.

У разі якщо таким платником не отримано дохід (прибуток) у звітному кварталі або окремому місяці звітного кварталу, такий платник зобов’язаний визначити базу нарахування, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску».

Суб’єкт права на конституційну скаргу просить визнати оскаржувані положення Закону такими, що не відповідають низці статей Конституції України.

Відеотрансляція здійснюватиметься на офіційному вебсайті КСУ за посиланням: http://ccu.gov.ua/stream/zal-zasidan-drugogo-senatu.