Київський апеляційний суд залишив під вартою суддю Олексія Тандира до 4 листопада

Київський апеляційний суд залишив без змін запобіжний захід судді Олексію Тандиру, якого обвинувачують у вчиненні смертельної ДТП у стані алкогольного сп’яніння 26 травня, внаслідок чого загинув нацгвардієць. Тандир залишатиметься під вартою до 4 листопада.

Про це повідомляє Суспільне.

Апеляційний суд розглянув скаргу сторони захисту на запобіжний захід обвинуваченому. Адвокат Олег Юрченко назвав безпідставними ризики, які вказав прокурор, зокрема переховування, знищення доказів та вплив на свідків.

“Ми маємо говорити про те, що слідчими суддями були встановлені ризики. Прокурор мав назвати, що вони встановлені. Але ми бачимо з клопотання, що прокурор посилається на всі ризики, не дивлячись, чи судді вирішували, чи вони існують”, — зауважив Юрченко.

За словами сторони захисту, у документах, який долучив прокурор, немає жодного доказу щодо ризиків. Крім того, зазначають адвокати, ніхто нібито не зважає на “беззаперечну репутацію Тандира”.

Сам обвинувачений під час свого виступу запевнив, що правил дорожнього руху не порушував, а в ніч на 26 травня на дорозі при в’їзді до Києва “нізвідки взявся Вадим і вийшов під колеса авто”. За його версією, слідчий фальсифікував докази протягом усього досудового розслідування, зокрема, і результати експертиз.

Сторона захисту Тандира клопотала про домашній арешт з носінням електронного браслету, оскільки, за їхніми словами, вдома в судді сім’я, яка “втратила всі ресурси для проживання”.

Прокурор Михайло Доманіцький закиди щодо необґрунтованих ризиків відкинув. На його думку, вірити обвинуваченому не можна.

“Що вже казати, навіть у первісних поясненнях після затримання, обвинувачений казав, що не був за кермом”, — додав Доманіцький.

Цю позицію підтримав і представник родини загиблого нацгвардійця Віталій Сердюк. “Неможливо у тверезому вигляді на тому блокпості збити людину”, — сказав він.

Олексій Тандир під вартою перебуватиме щонайменше до 4 листопада.