Малюська повідомив про “дірки” у законодавстві, статус НАБУ, МВФ і як він прекрасно ставиться до Ситника

Кабінет міністрів схвалив законопроект, який надає Національному антикорупційному бюро статусу органу виконавчої влади та запроваджує нову процедуру обрання директора НАБУ.

Про це Денис Малюська, міністр юстиції повідомив у Facebook.

“Двома своїми рішеннями Конституційний Суд України визнав неконституційним указ про призначення Ситника директором НАБУ та положення закону про НАБУ в частині участі Президента у доборі і призначенні директора НАБУ. Перед урядом стояло завдання прогалину у законі закрити та врегулювати питання статусу НАБУ і його директора.першим підходом до бар’єру став законопроект №4437 – у ньому Уряд запропонував на рівні закону надати Артему Ситнику повноваження директора НАБУ до обрання нового директора за новою процедурою.

На жаль, №4437 не отримав підтримки у Парламенті.

Водночас проблема «дірки» у законодавстві та статусі НАБУ залишилися і її закриття – одна з умов співробітництва з МВФ, тому уряд зробив другий підхід – новий законопроект, який надає НАБУ статусу органу виконавчої влади та нову процедуру обрання директора НАБУ, також окремою нормою законопроекту вказано, що протягом проходження відбору нового директора НАБУ повноваження директора виконуватиме перший заступник директора НАБУ.

Подивимось якою буде реакція Парламенту на цей законопроект.окреме уточнення: особисто я прекрасно ставлюся до Артема Ситника. Він продемонстрував стійкість та фаховість, якій багато хто може лише позаздрити”, зазначив Малюська.