Малюська повідомив, що у Мінюсту немає завдання займатися судовою реформою чи впровадженням змін у судовій системі

Денис Малюська, міністр юстиції України повідомив, що у функціоналі його відомства немає завдання займатися судовою реформою чи впровадженням змін у судовій системі.

Про це він заявив в інтерв’ю Юридична газета.

“Взагалі будь-який процес чи інституція не залишаються сталими, незмінними. Змінюється все, в т. ч. й судова система. Це еволюційні зміни. Чомусь в Україні на якомусь етапі ці зміни назвали «судовою реформою», і це створило наступне кліше: «Судова реформа надто затягнулася». А насправді це просто еволюційні зміни, які притаманні будь-який сфері: Адміністрації (віднедавна Офісу) президента, Кабміну, парламенту, правоохоронним органам тощо. Тому в цьому розумінні «судова реформа» не закінчиться ніколи. Можна хіба що за показниками ефективності на певних етапах відслідковувати її еволюцію.

Але зараз цілком очевидно, що судова система працює не в повну міру. Як з об’єктивних, так і з суб’єктивних причин. У ній багато що можна робити. Мін’юст намагається допомагати, коли в цьому є потреба, але нагадаю, у нашому функціоналі немає завдання займатися судовою реформою чи впровадженням змін у судовій системі. Ми не є головним двигуном у цій історії. Але, звичайно, допомагаємо. Особливо в частині співпраці з МВФ, де уряд бере на себе вагомі зобов’язання”, зазначив Малюська.