Мені дуже не хотілося б, щоб влада ліквідовувала суди, чиї рішення можуть не подобатися тому чи іншому посадовцю: це є шляхом до ігнорування принципу розподілу влад і, як результат, знищення демократії: Голова ВС Князєв

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв прокоментував ситуацію навколо ліквідації Окружного адміністративного суду міста Києва.

Про це пише ZN.UA.

Керуючись ідеєю розподілу влади всередині судової гілки, перш за все треба було обговорити ідею щодо розподілу таких надзвичайних повноважень між різними судами: як по горизонталі, так і по вертикалі. І я думаю, це дало б точно не гірший результат.

Ліквідація судів, які виносять погані рішення, є своєрідним відкриттям скриньки Пандори, бо якщо з ОАСКом усе більш-менш зрозуміло, то в подальшому мені дуже не хотілося б, щоб влада ліквідовувала суди, чиї рішення можуть не подобатися тому чи іншому посадовцю: це є шляхом до ігнорування принципу розподілу влад і, як результат, знищення демократії. Але я розумію, що воєнний час вимагає швидких, ефективних, хоча часом і болісних рішень. І рішення про ліквідацію ОАСКу є саме таким.

Тож наразі спільне завдання всіх гілок влади, з одного боку, визначитися в подальшому з «правильною» формулою повноважень новоствореного Київського міського окружного адміністративного суду, а з іншого — після початку роботи ВРП і ВККС у новому складі обрати туди через конкурсні процедури компетентних і доброчесних суддів.