Ми були глибоко вражені рівнем солідарності, який з початком війни проявила адвокатська спільнота зі всього світу: Валентин Гвоздій

Усі ці майже десять місяців війни, ми намагаємося брати участь у всіх заходах, на яких можемо донести міжнародній спільноті про потреби наших людей

Про це розповів Валентин Гвоздій, заступник Голови Національної асоціації адвокатів України в інтерв’ю Advokat Post.

Скажу відверто, ми були глибоко вражені рівнем солідарності, який з початком війни проявила адвокатська спільнота зі всього світу. Він просто перевищив будь-які наші уявлення про можливу підтримку. Ми бачимо, що благодійники нам довіряють, і розуміємо, що без міцної і активної позиції української адвокатури на міжнародній арені всі ці роки діяльності, ми не отримали б таку допомогу від іноземних адвокатур зараз.

З першого дня війни я особисто проводив всю міжнародну комунікацію. Це було і вдень, і вночі. Мені весь час потрібно було знаходитися на зв’язку, що було надзвичайно складно. Проте, я розумів, що процес залучення донорів повинен бути безперервним, враховуючи ситуацію в якій ми опинилися. Він однозначно потребує великих ресурсів: і часових, і моральних. Я навіть не можу перерахувати кількість зустрічей, які я провів з керівниками світових правничих і адвокатських організацій. Географія була дуже широкою.

Усі ці майже десять місяців війни, ми намагаємося брати участь у всіх заходах, на яких можемо донести міжнародній спільноті про потреби наших людей. На кожній зустрічі ми детально розповідаємо нашим партнерам про роботу Опікунської ради НААУ, про проблеми, які з’явилися в українських адвокатів, як професійні, так і особисті, і шляхи, якими ми можемо вирішити їх за такої потрібної належної підтримки.

Щодо питання, які країни надають найбільшу допомогу, я хочу зазначити, що зараз будь-яку допомогу ми вважаємо значною. Я не хочу і не маю морального права вимірювати її в будь-якій валюті і сумах. Для нас найголовніше, щоб наші донори усвідомили, наскільки їх допомога є важливою для кожного українського адвоката. Детальну інформацію про наших благодійників ми регулярно публікуємо у наших звітах про розподіл міжнародної благодійної допомоги. За останніми показниками 30% усіх наших благодійників – це юридичні особи: спілки, організації, юридичні компанії. 70% донорів – фізичні особи, з усіх куточків світу. В основному, ми бачимо, що професія цих людей, в основному, пов’язана з правом. Велику роль у надходженні коштів від фізичних осіб відіграють, звісно, міжнародні асоціації адвокатів та правників, які публікують на своїх офіційних сайтах інформацію про нашу гостру необхідність у допомозі та наші звіти про розподіл цих коштів.