Миколаївський апеляційний суд задовольнив скаргу глиноземного заводу та скасував рішення про стягнення 9,2 млрд грн

Миколаївський апеляційний суд задовольнив скаргу Миколаївського глиноземного заводу та скасував рішення про стягнення з заводу 9,2 млрд грн на користь ГО “Стоп шлам”.

Про це повідомляє прес-служба МГЗ на своїй сторінці у META.

“Сьогодні під час судового засідання судді винесли рішення задовольнити скаргу адвокатів заводу на рішення Заводського районного суду. Таким чином рішення про стягнення з заводу 9,2 млрд грн на користь ГО «Стоп шлам» скасовано”, – розповів адвокат МГЗ Володимир Ващенко.

Правоохоронці відкрили відразу кілька кримінальних проваджень щодо засновників ГО, експертів та суддів, які винесли рішення на користь «Стоп шлам» з численними порушеннями.

«Ми не раз звертали увагу на незаконність та абсурдність рішення суду першої інстанції, де суддя Боброва відверто підіграла псевдоактивістам зі «Стоп шламу», тож радіємо, що апеляційна інстанція ретельно вивчила всі матеріали справи та прийняла законне рішення – скасувати рішення першої інстанції та відмовити в позові повністю. Далі вже завдання правоохоронних органів розібратися як так склалося, що суд першої інстанції, ГО «Стоп шлам», експерти тощо діяли так злагоджено», – підкреслив адвокат МГЗ Володимир Ващенко.

В свою чергу, організація “Стоп шлам” вже повідомила, що продовжить боротьбу “за конституційні права українських громадян на безпечне для життя і здоров’я навколишнє середовище і на відшкодування шкоди, заподіяної порушенням цього права”. 

“Ми готові домагатися справедливості у Верховному Суді й протистояти будь-якому тиску”, – йдеться в заяві.