Закарпатський апеляційний суд скасував вирок у т.з. справі закарпатських ґвалтівників

11 серпня 2023 року, було проголошено вступну та резолютивну частину рішення по справі стосовно вчинення сексуального насильства щодо неповнолітньої потерпілої.

Про це повідомляє Судова влада.

У зв’язку з істотними порушеннями прав як неповнолітньої потерпілої, так і неповнолітніх обвинувачених, які, відповідно до норм КПК України, не можуть бути усунуті апеляційним судом, за результатами розгляду справи колегією суддів Закарпатського апеляційного суду ухвалено рішення про скасування вироку місцевого суду та призначення нового розгляду кримінального провадження в суді першої інстанції в іншому складі.

Повний текст судового рішення буде проголошено 16 серпня 2023 року.

Нагадаємо, що суд першої інстанції призначив покарання неповнолітнім, обвинуваченим у межах санкції ч. 3 ст. 153 КК України, у виді позбавлення волі строком на п’ять років. При цьому, згідно з положеннями статей 75 та 104 Кримінального кодексу України, з урахуванням пом’якшуючих обставин, передбачених статтею 66 Кримінального кодексу України, суд звільнив обвинувачених від відбування покарання з випробуванням із встановленням, максимально допустимого для неповнолітніх обвинувачених, дворічного іспитового строку. На них покладено обов’язки, передбачені пунктами 1 і 2 частини 1 статті 76 КК України: періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.