НААУ докладає зусиль для прискореного впровадження “Електронного суду”: Ізовітова

Національну асоціацію адвокатів України як організацію, яка швидко розвивається, залучено до процесу створення і впровадження Електронного суду в Україні.

Про це розповіла Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова на П’ятому Казахстанському форумі адвокатів «Цифровізація і адвокатура: нові виклики перед верховенством права, правосуддям та захистом прав людини», який відбувся в режимі онлайн. Повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів.

Ізовітова підкреслила, що на сьогодні, в обставинах пандемії, важливо зберегти право громадян на доступ до правосуддя. І НААУ ініціювала процес синхронізації системи Електронний суд, яка зараз впроваджується в Україні, з ЄРАУ, який є уже досконалою базою профайлів адвокатів.

«Система «Електронний суд» в Україні надає можливості (і в загальному, і в кримінальному процесах) не тільки брати участь в засіданнях дистанційно. У цій системі є опції сплати судового збору, подачі заяв і клопотань, доступу до графіка засідань та інформації про стадії розгляду справ. Система дозволяє обмінюватися електронними документами між судом і учасниками судового процесу. Вже впроваджена розсилка учасникам судового процесу та кримінального провадження судових повісток у вигляді SMS-повідомлень», – розповіла Голова НААУ, РАУ.

Лідія Ізовітова розповіла, що і НААУ активно налаштовує свої сервіси для роботи Електронного суду. Так, адвокатам буде надано доступ до Електронного суду через їх особисті кабінети, які вже створені в адвокатському реєстрі.

Нагадаємо, 28 липня 2020 року представники НААУ та ДСА провели першу інтернет-конференцію щодо старту проекту «Активне тестування Електронного суду». Проект реалізовується в рамках Меморандуму про співпрацю, підписаного між НААУ та ДСА України.