НААУ направила в «Pravo-Justice» інформацію про порушення прав адвокатів суддями ВАКС

Національна асоціація адвокатів України направила лист до Головного міжнародного експерта Проекту «Pravo-Justice» Ганни Адамскої-Галант, в якому повідомила про факти порушення прав адвокатів суддями ВАКС.

Про це повідомляє прес-служба НААУ.

«Впродовж 2020 року Рада адвокатів України неодноразово розглядала звернення адвокатів про порушення їхніх прав і гарантій адвокатської діяльності з боку суддів ВАКС. На підставі цих звернень РАУ прийнято 6 рішень, в яких звернуто увагу на неприпустимість таких порушень, надано детальне юридичне обґрунтування кожного випадку таких порушень та надано рекомендації щодо їхнього негайного усунення», – йдеться у листі.

На виконання цих рішень РАУ направила до міжнародних інституцій, міжнародних професійних організацій понад 40 офіційних звернень. Копії усіх документів у перекладі англійською мовою також передані в офіс європейського експертного проекту.

«Сподіваємося, оцінки, викладені у рішеннях РАУ, будуть враховані міжнародними експертами Вашого проекту при наданні подальших коментарів щодо діяльності ВАКС», – зазначено у листі.

Лист НААУ направлений у продовження першої національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи», під час якої пані Адамска-Галант навела ВАКС як позитивний приклад формування судової інституації із залученням експертизи представників міжнародних організацій- іноземних громадян. Фрагмент дебатів з цього приводу можна переглянути тут.

НААУ вважає, що оцінки роботи ВАКС не можуть бути об’єктивними і повними без урахування позиції адвокатів, які є учасниками судових проваджень у цьому суді.

Нагадаємо, 23 листопада 2020 року Національна асоціація адвокатів України та Вища рада правосуддя провели перший захід у рамках національної дискусії «Доступ до правосуддя: реалії та перспективи».

У ході дискусії йшлося про доцільність участі міжнародних експертів у формування органів суддівського врядування. В цьому контексті було обговорено діяльність ВАКС. Під час другої національної дискусії 30 листопада цій темі було надано особливу увагу. Учасники дискусії наголошували на тому, що участь міжнародних експертів у формуванні Вищого антикорупційного суду призвела до порушення прав громадян на захист.