НААУ підтримує прийняття законопроекту №4361 щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

Національна асоціація адвокатів України за участю представників Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності активно долучилася до розгляду та обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України “Про державну службу” щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу» (реєстр. № 4361 від 11.11.2020 р.). Вказаним проектом пропонується розширити коло осіб, які можуть претендувати на зайняття посади державної служби категорій «А» та «Б», за рахунок претендентів, що мають досвід заняття адвокатською, нотаріальною діяльністю, діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) – від одного до трьох років у залежності від посади.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

НААУ за результатами проведеного правового аналізу підтримала ідею прийняття законопроекту. Що стосується включення до кола претендентів на посади державної служби категорій «А» та «Б» осіб, які мають відповідний досвід адвокатської діяльності то НААУ вважає, що імплементація вказаних норм дозволить підвищити професійний рівень державних службовців.

16 грудня 2020 року відбувся розгляд вищевказаного законопроекту  Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за участю Євгена Зайця, члена Комітету законотворчих ініціатив з питань адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ.

На засіданні Комітету було прийняте рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду проекту Закону №4361 у першому читанні прийняти його за основу.