Національна асоціація адвокатів України та Федерація Є-порту України домовилися про співпрацю

Меморандум про співпрацю підписали Голова НААУ, РАУ Лідія Ізовітова та Голова правління Федерації Є-порту України (UESF) Іван Данішевський.

Про це повідомляє прес-служба Національної асоціації адвокатів України.

У ході зустрічі Іван Данішевський та операційний директор Федерації кіберспорту України Едуард Анохін представили основні напрямки діяльності. Зокрема, Федерація розвиває інфраструктуру, проводить навчання кіберспортсменів, здійснює захист інтересів українського кіберспорту, займається розробкою регламентів, правил проведення змагань, а також нормативно-правових документів у сфері кіберспорту. За час своєї роботи Федерація кіберспорту України досягла визнання кіберспорту офіційним видом спорту в нашій країні, відкрила 23 регіональних відділення, провела більш ніж 320 турнирів.

Меморандум про співпрацю з НААУ передбачає спільне проведення наукової та практичної діяльності, зокрема, наукові, просвітницькі та навчальні заходи для підготовки спеціалістів з надання правової підтримки представникам галузі кіберспорту.

Окремими напрямком співпраці визначено формування нормативно-правової бази, зокрема, надання експертних висновків та проектів нормативно-правових актів, що стосуються питань розвитку кіберспорту на території України та за її межами.

У складі НААУ відповідною сферою займається Комітет з ІТ-права, створений для сприяння розвитку ІТ-права, ІТ-технологій та ІТ-бізнесу, розширення спеціалізованих практик у сфері інформаційних технологій та ефективного захисту прав людини.

Під час зустрічі з представниками UESF  Голова НААУ Лідія Ізовітова запропонувала для практичної реалізації Меморандуму підготувати серію навчальних заходів для адвокатів у новій для них тематиці на базі Вищої школи адвокатури. Спільно з головою Комітету з ІТ-права Артемом Афяном були обговорені й інші формати публічних і неформальних заходів, які б привернули увагу адвокатів до перспектив розвитку кіберспорту в Україні.

Відповідно до укладеного Меморандуму, Сторони також планують спільні національні та міжнародні проекти, спрямовані на розвиток кіберспорту на території України та за її межами, покращення іміджу України як високотехнологічної держави, формування її інвестиційної та туристичної привабливості. 

Федерація кіберспорту України (UESF) — всеукраїнська громадська організація, створена 2018 року для популяризації і розвитку комп’ютерного спорту в Україні. UESF є офіційним членом International Esports Federation (IESF), Global Esports Federation (GEF), Esports Europe Federation (EEF), World Esports Consortium (WESCO), Belt and Road International Esports Association Alliance (B&R IEAA) і займається проведенням кіберспортивних заходів та розвитком кіберспорту в цілому.